Alibaba’dan COVID-19’a karşı teknoloji desteği

Alibaba COVID-19 ile mücadele için kampanya sitesi açtı
Read Time:1 Minute, 16 Second

Alibaba e-ticaret platformu, COVID-19 salgını ile mücadele için yapay zeka destekli bilgisayar platformu ve süper bilgisayar altyapısını ücretsiz olarak dünya genelindeki araştırma enstitülerinin hizmetine açtı.

Alibaba, Coronavirüs (COVID-19) ile mücadeleye dair aldığı önlemleri ve insanlığa sunduğu destekleri duyurduğu bir kampanya sitesi açtı: https://www.alibabacloud.com/campaign/fight-coronavirus-covid-19

Sitede Zhejiang Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorları tarafından hazırlanmış COVID-19 ile mücadele el kitabı, bu salgının çeşitli sektörler üzerindeki etkilerine dair bir whitepaperın yanı sıra, sadece araştırma enstitülerinin erişimine açık olarak sunulan birçok kaynak da yer alıyor. Bunlar arasında salgına dair tahminleme yapan matematik modelleme aracı, veri görselleştirme araçları, COVID-19 virüsünün tam sekanslanmış veri analizi, yüksek miktarda data analizi yapabilmek için Elastik Yüksek Performanslı Veri Hesaplama Teknolojisi, COVID-19 hastalarının CT görüntülerinin (hastanede bulunduğu süre boyunca her hastanın ortalama 2000 CT görüntüsü alınıyor) yapay desteği ile değerlendirilmesi gibi teknoloji destekleri yer alıyor.

Bunların yanı sıra perakende sektöründe e-ticaret, online eğitim, yazılım geliştiricilere yönelik bulut tabanlı çözümler de yer alıyor.

Ücretsiz olarak sunulan bu desteklerin yanı sıra, ücretsiz denilebilecek tutarlarla kullanıma sunulan, 1 USD cent ile 99 cent arasında değişen fiyatlarla yararlanılabilen uzaktan eğitim kursları da sitede yer alıyor.

COVID-19 ile mücadele için işletmelere 1000 Dolar kredi

Alibaba’nın Koronavirüs ile mücadele kapsamında başlattığı bu kampanya sitesinde, işletmelere 1000 USD kredi açtığına dair de bir duyuru yer alıyor. Buna göre, COVID-19’dan etkilenen veya bu salgına karşı mücadele eden işletmelerin kampanya sitesine kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Alibaba, COVID-19’dan etkilenen veya bu salgınla mücadele eden işletmelere 1000 dolar yardım ediyor.
1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove