Toprak Dede Hayrettin Karaca son yolculuğuna uğurlandı

Hayrettin Karaca vefat etti
Read Time:51 Second

TEMA Vakfı kurusucu ‘Toprak Dede’ olarak bilinen Hayrettin Karaca, 97 yaşında hayatını kaybetti. Karaca, Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Tema Vakfı’nın kurucusu ve onursal başkanı olan ve “Toprak Dede” lakabıyla anılan  Hayrettin Karaca 20 Ocak 2020 tarihinde vefat etti. 97 yaşında hayata gözlerini yuman Karaca, Alternatif Nobel ödülüne layık görülmüş, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından da Orman Kahramanı seçilmişti.

Hayrettin Karaca, 22 Ocak 2020 tarihinde, sabah saatlerinde Cemal Reşit Rey’de düzenlenen törenin ardından Türk bayrağına sarılı tabutu ile Fatih Camii’ne getirildi.

Cenaze namazına Karaca’nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, eski bakanlardan Ali Babacan, Sadettin Tantan, eski CHP Milletvekili Muharrem İnce ile çok sayıda TEMA gönüllüsü ve vatandaş katıldı.

Hayrettin Karaca’nın Türk bayrağına sarılı cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi.

Hayrettin Karaca hakkında daha fazla bilgi için bkz. Vikipedi

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove